Pomoc zdalna

Comarch ERP - rozwiązania mobilne

Comarch ERP Mobile to nowoczesne aplikacje na urządzenia mobilne (smartfony, tablety z systemem operacyjnym Android, kolektory danych), które wspierają kluczowe obszary w firmie, tj. sprzedaż (SFA), magazyn, backup danych czy analizy Business Intelligence.

Comarch ERP Mobile współpracuje z systemami: Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum oraz Comarch ERP Optima. W skład pakietu wchodzą narzędzia usprawniające pracę różnych grup użytkowników:

sprzedawców, mobilnych przedstawicieli handlowych - aplikacje Comarch ERP Mobile Sprzedaż i Comarch ERP Mobile Flota,
pracowników magazynu - aplikacja Comarch ERP Mobile Magazyn, dostępna w wersji online i offline,
kadry zarządzającej - aplikacja Comarch ERP Mobile BI.

Comarch ERP Mobile Magazyn

Comarch ERP Mobile - kolektor danychAplikacja ERP Mobile Magazyn przeznaczona jest do pracy na urządzeniach typu kolektor danych, wyposażonych w system Windows CE/Mobile i komunikuje się online z systemem ERP XL. Dzięki temu pracownik wykonujący swą pracę w magazynie w innej lokalizacji może mieć na bieżąco dostęp do dokumentów handlowych (faktur sprzedaży/ zakupu, paragonów), magazynowych (wydań i przyjęć magazynowych) i zamówień oraz zleconych zadań – przygotowania wysyłek, przyjęcia oraz weryfikacji dostawy.

Okno logowania do systemu Comarch ERP Mobile Magazyn Okno zadań w systemie Comarch ERP Mobile Magazyn

Comarch ERP Mobile Magazyn wspiera działania pracowników magazynu dając w efekcie:

Szybszą obsługę procesów handlowych, magazynowych oraz inwentaryzacji - realizacja dyspozycji magazynowych - możliwość edycji dokumentów magazynowych przygotowanych po stronie systemu ERP, jak i dodawania nowych dokumentów magazynowych bezpośrednio z poziomu kolektora danych, szybkie przygotowanie towarów do wydania; sprawna realizacja przyjęć magazynowych, możliwość dokonywania przesunięć magazynowych, obsługa inwentaryzacji z wykorzystaniem czytnika kodów.

Eliminowanie ewentualnych pomyłek - na ekranie urządzenia w trakcie przeprowadzania wszelkich operacji po odczytaniu kodu kreskowego wyświetla się nazwa towaru - pozwala to operatorowi upewnić się, że pracuje na prawidłowych danych.

Stały dostęp do informacji o kontrahentach i towarach (kartoteki kontrahentów i towarowe), łatwe filtrowanie listy towarów według kryterium użytkownika (kod, EAN, nazwa, symbol), możliwość weryfikacji towaru na podstawie sczytanego kodu EAN.

Ograniczenie kosztów - praca odbywa się na danych w formie elektronicznej, dzięki czemu ilość wydruków ograniczona jest do minimum - oszczędność papieru, materiałów eksploatacyjnych, drukarek itp.

Szybsze wdrożenie nowego pracownika, optymalizacja czasu pracy magazynierów - nowy pracownik nie musi „uczyć” się magazynu. Kolektor zawsze „prowadzi go za rękę”. Praca na jakimkolwiek dokumencie zawsze opatrzona jest informacją, gdzie dany asortyment należy zeskładować lub skąd pobrać.

Klienci mają do wyboru dwa modele pracy w aplikacji Comarch ERP Mobile Magazyn: wersję online oraz offline. Najważniejszym wyróżnikiem rozwiązania online jest możliwość pracy terminalowej magazynierów oraz wymiana danych na linii system ERP - aplikacja mobilna w czasie rzeczywistym. Dzięki temu pracownik magazynu zawsze ma wgląd do bieżących informacji zapisanych bezpośrednio w systemie ERP. Natomiast praca w trybie offline odbywa się na zasadzie synchronizacji, czyli okresowej wymiany danych z systemem ERP. Użytkownik może zdefiniować interwały czasu, w których taka wymiana ma się odbywać automatycznie, lub samodzielnie wywołać synchronizację.

Comarch ERP Mobile Sprzedaż

Comarch ERP Mobile Sprzedaż - aplikacja na smartfonaComarch ERP Mobile Sprzedaż to rozwiązanie mobilne do wsparcia rozległych struktur sprzedaży i marketingu wykorzystywanych przez przedstawicieli handlowych.

 Comarch ERP Mobile Sprzedaż to:

pełna wiedza o ofercie towarowej, wraz ze zdjęciami i opisami towarów;
sprawna obsługa klienta dzięki dostępowi do danych kontaktowych oraz historii transakcji, informacji o promocjach i płatnościach, a także możliwości wydrukowania dokumentów bezpośrednio u klienta;
obsługa sprzedaży typu preselling (przyjmowanie zamówień u klienta), a także szybka ich realizacja po stronie magazynu, przy wsparciu aplikacji Comarch ERP Mobile Magazyn;
wsparcie sprzedaży typu vanselling (realizacja transakcji sprzedaży u klienta);
możliwość drukowania dokumentów z podpisem klienta i wysyłania wydruków dokumentów w formacie PDF;
skuteczne planowanie i realizacja wizyt handlowych, z wykorzystaniem wzorców wizyt definiowanych w systemie ERP oraz intuicyjnego Terminarza;
możliwość wykorzystania różnych typów elementów wizyt handlowych, m.in.:
merchandising,
raport obecności towarów,
raport konkurencji,
ankiety,
facing,
możliwość śledzenia tras przejazdów oraz wykorzystania komunikatora do kontaktu między pracownikami - Comarch ERP Mobile Flota;
sprawne zarządzanie dniem pracy przedstawiciela handlowego dzięki funkcjonalności rozpoczęcia i zakończenia dnia (m.in. możliwość rozliczenia kasy, zaewidencjonowania stanu licznika samochodu);
dostęp do przejrzystych raportów prezentujących podsumowanie dnia oraz dane sprzedażowe, zarówno w Comarch ERP Mobilny Sprzedawca, jak i w aplikacji Comarch ERP Mobile BI pozwalającej na bardziej zaawansowane i elastyczne analizy;
możliwość wygodnej pracy zarówno w widoku pionowym, jak i poziomym.
Comarch ERP Mobile Flota

Comarch ERP Mobile Flota to aplikacja, której głównym zadaniem jest monitorowanie tras pracowników pracujących w terenie, takich jak przedstawiciele handlowi oraz pracownicy dostarczający/odbierający towary do/od klientów.

Osoby zarządzające flotą samochodów, czy też kierownicy bezpośrednio odpowiedzialni za wybranych pracowników w firmie mogą w wygodny sposób poprzez przeglądarkę internetową:

monitorować bieżące pozycje pracowników z perspektywy mapy;
sprawdzać, czy trasy zostały zaplanowane i wykonane optymalnie do potrzeb;
przesyłać pilne komunikaty do swoich pracowników.
Osoby pracujące w terenie mogą z kolei komunikować się między sobą za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie (platforma Android).

Okno kontaktów w aplikacji Comarch ERP Mobile Flota

Mapa monitorowania tras mobilnych sprzedawców w aplikacji Comarch ERP Mobile Flota

 

 • Opinie naszych klientów
  • KARTONEX-ŁĘKI Sp.z o.o.

   Profesjonalna obsługa, godny polecenia.

  • Solmatic Group Sp z o.o. Spółka Komandytowa

   Bardzo fajna profesjonalna obsługa szczególnie Pana Piotra H, polecam Urszula Solmatic.

  zobacz wszystkie