Pomoc zdalna

Comarch ERP XL - moduł ZAMÓWIENIA

Moduł Comarch ERP XL Zamówienia wspomaga wstępne etapy procesu sprzedaży od przygotowania oferty dla klienta po dokonanie zamówienia towaru. Obieg dokumentów w systemie Comarch ERP XL zaprojektowano wg normy ISO i może się on rozpocząć od zarejestrowania zapytania ofertowego, przekształcanego do oferty, a następnie zamówienia, które staje się źródłem faktury.

Oferty. System umożliwia tworzenie wielowariantowych ofert sprzedaży oraz rejestrowanie ofert od dostawców. Z oferty od dostawcy można utworzyć ofertę sprzedaży, przy czym ceny sprzedaży mogą być kalkulowane na podstawie cen zakupu ze źródłowej oferty.

Zamówienia. System umożliwia rejestrowanie zamówień zakupu, sprzedaży oraz zamówień wewnętrznych, mających zastosowanie w przypadku firm wielooddziałowych. System może optymalizować zamówienia zakupu wg najlepszej oferowanej ceny, najszybszego terminu dostawy, jak i najmniejszej ilości zamówień zakupu lub może generować zamówienie do domyślnego dostawcy zamawianych towarów.
Okno listy zamówień w module Zamówienia programu Comarch ERP XL

Lista zamówień

Rabaty i promocje. W module Zamówienia działają te same mechanizmy naliczania rabatów, które mają zastosowanie w dokumentach modułu Sprzedaż. W całym procesie sprzedaży, który może rozpocząć się ofertą, a zakończyć fakturą, stosowany jest ten sam spójny system rabatowy.

Rezerwacje towaru. Potwierdzenie zamówienia powoduje zarezerwowanie odpowiedniego towaru w magazynie na czas określony w zamówieniu, w szczególności rezerwacja może stać się aktywna w przyszłości. W przypadku, gdy zasoby towaru są niewystarczające do zrealizowania wszystkich zamówień, do określenia kolejności ich realizacji zostaną zastosowane takie kryteria, jak priorytet i uzgodniona data realizacji.

Bilans stanu towarów. System umożliwia wyliczanie ilości towaru, która jest niezbędna do zrealizowania zamówień klientów, zrealizowania przyjętego planu zapotrzebowania oraz utrzymania założonego zapasu. Wyliczone ilości są podstawą do wygenerowania odpowiedniego dokumentu zamówienia zakupu, zlecenia produkcyjnego itp.

Okno bilansu stanu towarów w module Zamówienia programu Comarch ERP XL

Bilans stanu towarów

Raport niezrealizowanych pozycji zamówień. W systemie dostępna jest analizę tych pozycji zamówień, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Analiza taka możliwa jest dla wybranego towaru, grupy towarowej, magazynu, dostawcy, odbiorcy itp.

Faktury zaliczkowe. Moduł umożliwia wystawianie faktur zaliczkowych do zarejestrowanych zamówień. Faktury zaliczkowe mogą być uwzględniane podczas generowania dokumentów realizujących zamówienie.

 

 • Opinie naszych klientów
  • KARTONEX-ŁĘKI Sp.z o.o.

   Profesjonalna obsługa, godny polecenia.

  • Solmatic Group Sp z o.o. Spółka Komandytowa

   Bardzo fajna profesjonalna obsługa szczególnie Pana Piotra H, polecam Urszula Solmatic.

  zobacz wszystkie