Pomoc zdalna

Baza wiedzy

 • Comarch ERP XL - moduł HANDEL - SPRZEDAŻ

  Moduł handlowy systemu Comarch ERP XL to jeden z najbardziej rozbudowanych funkcjonalnie modułów. Pozwala na pełną obsługę zakupów, sprzedaży krajowej i zagranicznej oraz gospodarki magazynowej w firmie. Posiada rozbudowane struktury promocji i rabatów, przeliczniki opakowań, a także indywidualne cechy zasobów – partii towaru.

  Różne rodzaje transakcji. System umożliwia wystawianie dokumentów rejestrujących wiele różnych rodzajów transakcji. Szeroka ich gama obejmuje między innymi sprzedaż krajową, eksport, dostawę wewnątrzwspólnotową, sprzedaż tax free, zakup od rolnika ryczałtowego.

  Okno listy dokumentów handlowych, magazynowych i transportowych w module Handel-Sprzedaż programu Comarch ERP XL

 • Comarch ERP XL - moduł ZAMÓWIENIA

  Moduł Comarch ERP XL Zamówienia wspomaga wstępne etapy procesu sprzedaży od przygotowania oferty dla klienta po dokonanie zamówienia towaru. Obieg dokumentów w systemie Comarch ERP XL zaprojektowano wg normy ISO i może się on rozpocząć od zarejestrowania zapytania ofertowego, przekształcanego do oferty, a następnie zamówienia, które staje się źródłem faktury.

  Oferty. System umożliwia tworzenie wielowariantowych ofert sprzedaży oraz rejestrowanie ofert od dostawców. Z oferty od dostawcy można utworzyć ofertę sprzedaży, przy czym ceny sprzedaży mogą być kalkulowane na podstawie cen zakupu ze źródłowej oferty.

 • Comarch ERP XL - moduł IMPORT

  Moduł Comarch ERP XL Import pozwala na pełną obsługę zakupów zagranicznych. Jest ściśle zintegrowany z pozostałymi modułami. Może być zastosowany zarówno do rejestrowania nabycia wewnątrzwspólnotowego, jak i klasycznego importu spoza Unii związanego z wykonywaniem odpraw celnych.

  Moduł obsługuje pełny obieg dokumentów importowych, począwszy od zamówień importowych, poprzez faktury od dostawcy, przejście towaru przez skład celny, aż do wprowadzenia zasobów do magazynu i odpowiedniego zaksięgowania dokumentów wraz z rozliczeniem płatności. System umożliwia też przeprowadzenie procedury importu w sposób uproszczony, jak i nabycia wewnątrzwspólnotowego z częstymi dostawami towaru i okresowym fakturowaniem.

  Dokumenty. Do dokumentów importowych należą: walutowe zamówienie do dostawcy, faktura importowa, SAD składu celnego, SAD oraz dokument przyjęcia zewnętrznego z importu.

 • Comarch ERP XL - moduły: PRODUKCJA i KOMPLETACJA

  Moduły Comarch ERP XL Produkcja i Kompletacja zapewniają optymalizację procesów wytwórczych. łatwe ustalenie rzeczywistego kosztu produkcji dla poszczególnych wyrobów, a także eliminację tzw. wąskich gardeł w procesie produkcji. Usprawniają obszary związane z produkcją, ale także okołoprodukcyjne bez względu na branżę czy specyfikę procesów technologicznych. 

 • Atrybut graficzny towaru

  Comarch ERP Optima - moduł Handel

  Moduł Handel obejmuje pełną funkcjonalność modułu Faktury oraz pozwala na prowadzenie pełnej gospodarki magazynowej przy zastosowaniu automatycznej wyceny magazynu. 

  Comarch ERP OPTIMA Handel umożliwia wystawianie dokumentów handlowych i magazynowych: faktur VAT, paragonów, rachunków, faktur proforma, zaliczkowych, RR, dokumentów Tax Free, Intrastat, zamówień i rezerwacji, przyjęć i wydać zewnętrznych oraz wewnętrznych, arkuszy inwentaryzacyjnych i wielu innych.

 • Zasoby – rozchód towaru na podstawie ocechowanych partii dostawy

  Comarch ERP Optima - moduł Handel Plus

  Moduł Handel Plus obejmuje pełną funkcjonalność modułu Handel, czyli umożliwia łatwe wystawianie dokumentów handlowych  i zapewnia pełną integrację z dokonywanymi płatnościami oraz pozwala prowadzić pełną gospodarkę magazynową przy zastosowaniu automatycznej wyceny magazynu. 

  Handel Plus to innowacyjne rozwiązanie dla firm, w których w gospodarce magazynowej kluczowe znaczenie odgrywa wybór z dostawy, czyli prowadzenia obrotu towarami z podziałem na konkretne partie, dostawy zróżnicowane pod względem opisujących je cech. 

 • Comarch ERP Optima - moduł Analizy BI

  Moduł Comarch ERP OPTIMA Analizy Business Intelligence to intuicyjne narzędzie służące do budowania raportów i analiz na bazie informacji wprowadzonych do programu Comarch OPTIMA.

  Comarch ERP OPTIMA Analizy BI jest obecnie jednym narzędziem typu business intelligence przeznaczonym dla małych i średnich firm o tak intuicyjnym interfejsie i bogatej funkcjonalności. Integruje dane pochodzące z Comarch Oprimy, pozwalając na ich przekrojowe analizy, tworzenie szczegółowych i dynamicznych raportów, w postaci tabelarycznej lub wykresów.

 • Schemat księgowy

  Comarch ERP Optima - moduł Księga Handlowa

  Comarch ERP Optima Księga Handlowa pozwala na prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Jego podstawowym atutem jest znaczne usprawnienie pracy działu księgowości dzięki automatyzacji procesu dekretacji dokumentów oraz liczenia deklaracji.

 • Opinie naszych klientów
  • Solmatic Group Sp z o.o. Spółka Komandytowa

   Bardzo fajna profesjonalna obsługa szczególnie Pana Piotra H, polecam Urszula Solmatic.

  • KARTONEX-ŁĘKI Sp.z o.o.

   Profesjonalna obsługa, godny polecenia.

  zobacz wszystkie